ARBI od MINURKY - chovný pes

    Na podzim 2011 po domluvě s chovatelkou pí Ivanou Vaňkovou jsme se rozjeli ke Slanému kouknout na štěňátka choďáčků!

    Věděla jsem, že jsou to psi jen o něco málo menší než je německý ovčák (jednoho máme doma), dlouhosrstí a ovčákům velice podobní.

    Vyrazili jsme na cestu, nervozita veliká, našli jsme to dobře a za plotem na nás štěkal krásný pejsek - Chodský pes!

    Čekalo na nás klubíčko s fialovou mašličkou, chlupaté, krásné - můj ARBÍČEK! A tím to vše začalo. To nejhezčí jak pro nás, tak pro Tomka,

    který získal na stará kolena dobrého kamaráda, kterého učí všechny lumpárny, ale i dobré věci, které umí on sám. Je s nima oběma moc velká legrace!

    Bydlíme na Šumavě, nedaleko jezera Lipno, v malé vesnici jménem Hořice na Šumavě, která je známá například tím, že se zde hrají Pašijové hry.

    Příroda je zde moc hezká a přímo vybízí k procházkám po okolí a koupání v rybnících, kterých je tu v okolí dost. Takže ideální prostředí pro výcvik psa.  Tománek nás opustil za Duhový most a bylo moc smutno....Tak bylo rozhodnuto-přibyl k nám do rodiny nevlastní brácha Arbíka

DARK-Dáreček-mají stejnou maminu ,jiného taťku -a kolotoč nám opět začíná!!

A Dark? Je to obdoba Arbíka -zvídavý,nebojácný,začíná se dobře učit a je to také moc velký mazel-jako Arbíček!Bude klukům moc dobře spolu a nám bude veselo ,se na ně koukat a pozorovat je!

   

   

Arbi

Arbi