VÝCVIKOVÝ TÁBOR NAĎEJKOV 16-23.6.2013

V létě jsme jeli na výcvikový tábor. Vybrali jsme si Nadějkov u Tábora na celý týden. Ubytování v chatkách po dvou, byla jsem s kamarádkou ze cvičáku. Pejsky jsme měly na chatce, tábor uprostřed lesů o samotě cca 7km od vesnice, jídlo senza a parta lidí taky.

Od rána do večera v zápřahu, ráno na stopy, pak poslušnost, odpočinek a potom obrany, celý den pořád v pohybu - velký zápřah jak na kondičku, tak na psychiku! Ale zvládli jsme to, Arbíček je šikovnej, sice toho moc pejsek nenaspal, ale doma si odpočine, jak hrdlo ráčí - jestli mu to TOM ovšem dovolí.

Během týdne se člověk učil i sám od jiných psovodů co a jak, popovídal si, našel si kamarády... No prostě -když to půjde, chtěla bych jet příští rok znova. Na konci týdne se dělaly (kdo měl zájem) zkoušky z výkonu podle IPO a NZŘ, tak jsme zkusili zkoušku ZZO. Už cvičím psy nějaký ten pátek (i když s přestávkou, když byli děti malé), ale když sem se hlásila panu rozhodčímu Krajčímu, tak ze mě musel mít asi legraci. V půlce hlášení jsem začala nervozitou brečet a pak při cvičení jsem zkazila plno věcí já sama a ne pes, ale zkoušku jsme nakonec UDĚLALI - HURÁ!

Pan rozhodčí mi pak řekl: "Víte, pejsek je šikovný, ale ta panička..." Ale to se časem spraví! Kdo není nervózní, že? Někdo víc, někdo míň, já tedy obzvlášť hodně,při jekékoli akci.

Byl to velký nápor na nervy i na tělo, bylo to moc fajn a příští rok zase v Nadějkově - už se těším!!! A co Arbi? Byl tam jediný choďáček mezi 40 německýma ovčákama, ale byl miláček a zvládl to. Jsem na něj moc pyšná!

 

Fotogalerie: VÝCVIKOVÝ TÁBOR NAĎEJKOV 2013